برگ چغندر ،هدیه ای الهی ، نقشه ای از جانب یهود

هر چقدر بخواهیم خوش ببینانه نگاه کنیم نمی شود!

اصلا آیا می شود دشمنی آن ها، که ریشه ای تاریخی دارد را منکر شد؟!

جهان امروزی جهانی است که یهود برای ما درست کرده است. از کوچک ترین کارهای ما تا تصمیمات بزرگ ما همگی توسط یهود طرح ریزی و پیش بینی می شود! حال اگر بخواهیم با این دید از دشمن همیشه بیدار خود غفلت کنیم چه بلایی بر سر ما خواهد آمد؟!

این سایت نه سایت خبری است و نه سایت سیاسی، اما باید این دشمنی آشکار را با چشمان باز دید و از آن غافل نشد.

اگر بخواهیم مطلب را در حد یک گیاه ساده که حالا این را بخوریم یا آن را بخوریم چه فرقی ایجاد می شود، تقلیل بدهیم و مسئله را ساده انگارانه کنار بگذاریم شدنی نیست و نوعی ساده لوحی است! وقتی که دشمن از همه روزنه ها دارد کار می کند خوش خیال بودن یک خیانت آشکار است.

خواص برگ چغندر آن قدر زیاد است که اگر یک کتاب درباره آن نوشته شود، باز هم جای سخن و کار دارد!

از این میان به یکی از خاصیت های خیلی خوب و استراتژیک این نعمت الهی اشاره می کنیم.

در توضیحی جداگانه باید شرح داده شود که در طب اسلامی بر خلاف آن چه به ظاهر دیده می شود هزار نکته باریک تر از مو داریم که با قوت می توان گفت بسیاری از مطالب طب امروزی از این نکات ناب و در پرده قرار داده شده گرفته شده است. از جمله این بحث ها که استاد تبریزیان به حق، حق مطلب را در آن ادا کرده اند و حق سخن را استیفا کرده اند مباحث ژنتیکی و توضیح ژن در روایات است.

از جمله فراز های این مبحث که باید یکی از شاه کار های طب اسلامی نام بگیرد، بحث سرماخوردگی است که مقداری از آن در مطلبی جداگانه توضیح داده شد.

در مطلب کنونی این نکته مورد نظر است که برگ چغندر، گنجی در بین سرمایه های طب اسلامی است که هر چه سریع تر باید تبدیل به فرهنگ شود. البته دشمن ما کار خود را خوب بلد است! ان چیزهایی را که می شد با دست کاری تغییر دهد با دست کاری عوض کرد و آن چیز هایی را هم که نمی شد دست کاری کرد، فرهنگ آن ها را تغییر داد. از جمله چیز هایی که مظلوم واقع شده و فرهنگ آن ۱۰۰ درصد منحل شده برگ چغندر است.

در مطلب قبلی که درباره برگ چغندر بیان شد نکات ارزنده ای بیان شد. در این مطلب با این مقدمه، این نکته قابل توجه است که برگ چغندر یکی از درمان ها و پیشگیری های بسیار عالی برای مشکلات ژنتیکی است.

اثبات این ادعا نیاز به توضیحات بیشتری دارد که به زودی ارائه خواهد شد. اما مختصر این مطلب آن است که در روایات این نعمت الهی این گونه مدح شده که:

امام رضا علیه السلام : برگ چغندر ریشه (ژن) جذام را سرکوب می کند.[کافی ۶ ص ۳۶۹ ح ۵]

امام صادق علیه السلام : خداوند جذام را با خوردن برگ چغندر و کندن رگ ها توسط یهود از آن ها دور کرد.[کافی ۶ ص ۳۶۹ ح ۱]

کندن عروق شاید اشاره به استفاده نکردن از ساقه و رگ های آب رسانی سطح برگ چغندر باشد و شاید منظور کندن رگ های درون گوشت خوراکی باشد.

توضیح این که جذام در روایات نماینده بیماری های ژنتیکی است.

پس باید همتی همگانی به میان بیاید و با قصدی جدی اسفناج که هیچ خاصیتی ندارد کنار گذاشته شود و به جای آن برگ چغندر جایگزین شود.

در مورد خاصیت نداشتن اسفناج اتفاقا بحثی در درس استاد تبریزیان مطرح شد و ایشان این گونه استدلال کردند که پیامبر و ائمه علیهم السلام از هیچ نکته ای غافل نبوده اند و اگر اسفناج خاصیتی داشت آن را بیان می کردند. ثانیا چنین چیزی که این همه تاکید دارد شایسته نیست ترک شود و به جای آن چیزی مصرف شود که معلوم نیست نفعی داشته باشد و تنها دلیل دفاع از آن دفاع غرب و پزشکی جدید از آن است.

**منظور از یهود واضح است که آن دسته از یهودیان هستند که خود را قوم برتر می دانند که صهیونیست نامیده می شوند.

تذکر مهم: این تصویر که در بالا می بینید تصویر برگ چغندر سبز است. این برگ چغندر شبیه اسفناج است اما مزه آن به ترشی میزند ولی مزه اسفناج به شیرینی می زند. شایسته است که این نکته مد نظر قرار گیرد.

 

منبع : پایگاه جامع طب اسلامی

مطالب مشابه

طرز تهیه مسواک اسلامی

از آن جایی که طب اسلامی طبی راحت است و...

درمان کمر درد در طب اسلامی

گاهی درد کمر به خاطر درد ستون مهره است و...

سلامت پایدار با اندکی گرسنگی !

اگر در خاطرات مان مرور کنیم یکی از خاطره انگیز...

-- بارگیری کد امنیتی --